Nezařazené

KOMPENZAČNÍ PROGRAMY PRO PODNIKATELE A FIRMY

AKTUÁLNÍ KOMPENZAČNÍ PROGRAMY PRO FIRMY A PODNIKATELE

VŠE NA JEDNOM MÍSTĚ

Podnikatelé, které postihla vládní opatření, mohou žádat o příspěvky v rámci různých dotačních programů.

Na jakou podporu máte nárok?

TABULKA KOMPENZAČNÍCH PROGRAMŮ

Aktuální informace, 19. 11. 2021

Od pondělí 22. 11. přestanou v ČR jako doklad bezinfekčnosti platit antigenní a PCR testy na covid-19, schválila vláda. Do restaurací, divadel nebo na hromadné akce budou od 22. listopadu moci pouze lidé s kompletním očkováním nebo osoby, které v posledních 180 dnech covid-19 prodělaly. Celé znění schváleného mimořádného opatření naleznete ZDE.

Vláda od pondělí 22. listopadu zavádí plošné testování zaměstnanců na covid-19 ve firmách. Zaměstnavatelé musejí podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha od pondělí 22. listopadu jednou týdně testovat neočkované pracovníky, ti se testům musejí podrobit. Týká se to i živnostníků. Neočkovaní lidé na služební cestě nebo jedoucí za lékařem se budou v ubytovacích službách moci i po zpřísnění opatření prokázat testem. Další informace a znění mimořádného opatření k testování ve firmách ZDE.

Kvůli zhoršující se epidemické situaci vláda už dříve rozhodla o zavedení několika nových opatření proti koronaviru. Od 15. listopadu platí povinnost nosit respirátory na vysokých školách během přednášek nad 50 lidí. Platí rovněž povinné testování pracovníků v nemocnicích a dalších lůžkových zařízeních, kteří přicházejí do kontaktu s pacienty a nejsou očkovaní proti covidu-19. Testu se budou muset podrobit pravidelně jednou týdně.

Mohlo by se vám také líbit...