ZPRÁVY

AKTUÁLNÍ INFORMACE A NOVINKY

Startupisté dělají chybu, že si berou peníze od prvního investora, který jim je dá, říká Rozhoň

„Spoustu startupistů dělá chybu, že si berou peníze od prvního investora, který jim je dá. Ale už se nekoukají, co dalšího jim může ten investor dát, případně vzít,“ řekl na úvod diskuze mezi investory Martin Rozhoň.

Všem OSVČ bez výjimky budou od ledna 2023 zřízeny datové schránky

Podnikatelé se za rok dočkají významné změny. Všem OSVČ a firmám budou automaticky zřízeny datové schránky. Schránky ovšem zřídí ministerstvo vnitra například i lidem, kteří využívají občanský průkaz s aktivovaným el. čipem.

Kompenzace státu vyplatí stát krajům, ne soukromníkům

Ministerstvo vnitra zaznamenalo informace, že někteří soukromí majitelé penzionů či ubytoven mají vystěhovávat současné nájemníky ve snaze získat příspěvek od státu za ubytování Ukrajinců prchajících před válkou. Takové jednání není přípustné.

Volkswagen postaví továrnu na baterky ve Valencii, investuje sedm miliard eur

Německá automobilka Volkswagen postaví továrnu na výrobu baterií ve španělské Valencii. Koncern do výroby baterií ve Španělsku společně s externími dodavateli investuje více než sedm miliard eur

Osobní a nákladní auta jsou pro humanitární účely dočasně osvobozena od dálničních poplatků a mýta

Osobní i nákladní vozidla a autobusy jsou osvobozeny od dálničních poplatků a mýta po dobu nouzového stavu pro humanitární účely v souvislosti s válkou na Ukrajině.

Účet končící EET: Podnikatelé zaplatili na pokutách 226 milionů korun

Za tři a čtvrt roku fungování EET dostali podnikatelé 24 tisíc pokut v celkové hodnotě 226 milionů korun. V průměru tedy zaplatili na jedné pokutě 9384 korun.

Ministerstvo průmyslu připravuje novelu energetického zákona, řekl Síkela

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravuje novelu energetického zákona. Součástí novely mají být i některé návrhy, které ministerstvu předložil Energetický regulační úřad (ERÚ) k řešení energetické krize a zlepšení dohledu nad energetickým trhem, řekl ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN).

Škoda Auto představila čtvrtou generaci vozu Fabia Monte Carlo

Škoda Auto rozšiřuje čtvrtou generaci vozu Fabia o variantu Monte Carlo. Tímto označením, které automobilka původně představila pro vůz Fabia, se od roku 2011 pyšní lifestylové varianty se sportovním nádechem.

Víte, jak zjistíte, kolik budete doplácet na sociálním a zdravotním pojištění?

Pokud se živíte jako osoba samostatně výdělečně činná, tedy podnikatel, týkají se vás platby záloh na sociální a zdravotní pojištění. Platbami záloh ale povinnosti nekončí. Jakmile skončí zdaňovací období, musíte podat na okresní správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu vyúčtování – tzv. přehled o příjmech a výdajích.

Česká firma, která udává směr Evropě

Seznamte se s příběhem firmy, která začínala jako malé uskupení vysokoškoláků. Řeč je o společnosti M2C, která zajišťuje kompletní správu nemovitostí. M2C letos slaví významné jubileum. Za tu dobu upevnili své postavení na trhu, rozrostli se ve společnost s mezinárodním přesahem a v mnohých oblastech začali udávat směr.

Co podpoří zájem o technické a přírodovědné obory?

Silné zastoupení technicky zaměřených firem na jihu Čech vede k dlouhodobému zájmu o absolventy technických oborů. I přes řadu aktivit na podporu techniky v regionu mírně klesl v loňském roce zájem o studium technických oborů.

Průmyslové podniky testovaly dovednosti studentů

Duální autonomní tramvaj, zdravotnické manipulační zařízení pro tělesně postižené a zařízení pro plnění přepravek ke vstřikolisu – taková témata průmyslových podniků řešili ve smíšených mezifakultních týmech účastníci 18. ročníku interdisciplinárního výukového projektu DESING+ na Západočeské univerzitě v Plzni (ZČU).

Škoda Auto míří do Vietnamu. Příští rok zahájí export nových vozů, zvažuje i vlastní továrnu.

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto zvažuje možný vstup na vietnamský trh. Podle firmy jde o slibný trh, delegace Škoda Auto se například již zúčastnila obchodní cesty do Vietnamu, kde mapovala lokální podmínky pro rozvoj obchodních aktivit

EET funguje pět let. K výraznému naplnění státní pokladny nedošlo, tvrdí odborník

Do elektronické evidence tržeb (EET) je po pěti letech fungování aktuálně zapojeno 201 140 podnikatelů, kteří zaevidovali zhruba 18,4 miliardy účtenek. Vyplývá to z údajů finanční správy.

Známe sto nejlepších českých firem 2021

Na galavečeru ve Španělském sálu Pražského hradu byly tradičně v poslední listopadový pátek již po šestadvacáté uděleny ceny anketního žebříčku Českých 100 Nejlepších, které od roku 1996 uděluje panevropská společnost Comenius.

Reakce Gastronomické sekce Hospodářské komory ke krizovým opatřením vlády

Vláda dnes rozhodla o dalších protipandemických opatřeních. Gastronomická sekce HK ČR na ně reaguje třemi zásadními požadavky.

Škoda Auto chystá tři elektromobily, kvůli covidu jí denně chybí stovky lidí

Vivamus sit amet odio sed quam volutpat ullamcorper vitae at mauris. Aenean ullamcorper vestibulum sagittis. Nulla vel ornare mauris, id congue nisi. 

Šéf Škody Auto má vést Volkswagen, píší německá média

Větší zemětřesení, než se čekalo. Součástí zítřejšího – čtvrtečního – zasedání dozorčí rady německého koncernu Volkswagen, kam patří i Škoda Auto, má být i několik klíčových personálních změn.